Opis oferty

Zapraszamy do udziału w naszej ekskluzywnej 4-dniowej wycieczce do Budapesztu i Szentendre! Dołącz do naszego wyjątkowego programu pełnego tradycji, folkloru oraz regionalnych smakołyków. Podróżuj z nami, zwiedzaj malownicze zakątki, a także zrelaksuj się podczas niezapomnianego czasu w słynnych węgierskich łaźniach.

Dzień 1

Łaźnie Széchenyi to prawdziwa perełka Budapesztu, oferująca niezapomniane doświadczenia termalne. Zanurz się w 21 basenach, z których każdy ma swoją unikalną charakterystykę, od gorących kąpieli termalnych po chłodne baseny do relaksu. Rozkoszuj się wspaniałą architekturą z epoki secesji, która otacza te historyczne obiekty, a także korzystaj z dodatkowych atrakcji, takich jak sauny i masaże. Po relaksującym czasie w łaźniach czas na prawdziwe smaki węgierskiej kuchni.

Zdjęcie

Dzień 2

Szentendre, malownicze miasteczko, znane z medytacyjnej atmosfery śródziemnomorskich uliczek, licznych kawiarenek oraz sklepików, które zachęcają do zwiedzania i odkrywania lokalnych smaków. Przewodnik zabierze nas do centralnego punktu historycznej części miasta, gdzie znajduje się charakterystyczny Krzyż Morowy, będący pamiątką po wielkiej zarazie w 1763 roku.

Peszt, część Budapesztu położona na lewym brzegu Dunaju. Spacerując placem Kossutha, zobaczymy imponujący gmach Parlamentu Węgier, będący wizytówką lewobrzeżnej strony miasta. Następnie przejdziemy przez plac Wolności do bazyliki św. Stefana, gdzie przechowywane są relikwie tego świętego. W trakcie wędrówki nie zabraknie również punktów widokowych, takich jak Pomnik Tysiąclecia czy Plac Bohaterów, które zapewnią nam niezapomniane wrażenia z panoramy Budapesztu. To serce współczesnej, nowoczesnej metropolii. Nasz spacer będzie pełen kontrastów, od pięknych monumentalnych budowli, poprzez dzielnicę żydowską, aż do dzielnicy uniwersyteckiej i biznesowej. Zobaczymy największą synagogę w Europie. Całe zwiedzanie zakończymy przejażdżką najstarszą linią metra kontynentalnej części Europy.

98 600+ zbiorów zdjęć, fotografii i beztantiemowych obrazów z kategorii Budapeszt - iStock

Wieczór regionalny będzie wyjątkowym doświadczeniem pełnym wrażeń dla naszych gości. Przy dźwiękach tradycyjnej muzyki zespół folklorystyczny zabierze nas w podróż przez bogactwo kultury i tradycji regionu. Podczas 4-godzinnej uczty przy szwedzkim stole będziecie mieli okazję skosztować różnorodnych potraw, począwszy od świeżych owoców morza, przez soczyste mięsa grillowane, aż po rozmaite zupy, sałatki, wędliny, ciasta i lody. Nie zabraknie również szerokiego wyboru napojów, w tym piwa, wina i szampana, które będą dostępne bez ograniczeń, abyście mogli cieszyć się pełnią smaków i atmosfery tego wyjątkowego wieczoru.

Budapeszt 3-dni

Dzień 3

Buda – to serce najstarszej części Budapesztu. Zwiedzając to historyczne miejsce, odkryjemy jego fascynującą przeszłość i piękno architektury. Wyruszymy na Wzgórze Zamkowe, gdzie z przewodnikiem odkryjemy niezwykłe uroki Starego Miasta oraz odwiedzimy majestatyczny Zamek Królewski, z jego licznymi dziedzińcami i tarasami, z których rozpościera się zachwycający widok na całe miasto. Podczas wędrówki zobaczymy również Kościół Macieja oraz pomnik św. Stefana na Placu św. Trójcy, nie zapominając o malowniczej Baszcie Rybackiej. Po tej pełnej wrażeń podróży czas na odrobinę zakupowego relaksu – odwiedzimy lokalną halę targową, gdzie będziecie mieć okazję zakupić niezapomniane pamiątki z tego magicznego miejsca.

Dzielnica Zamkowa i jej tajemniczy podziemny świat - Alternatywny Budapeszt

Wieczorny rejs statkiem po Dunaju to wyjątkowa okazja, by podziwiać malownicze widoki Budapesztu o zmierzchu. Podczas godzinnego rejsu przejdź przez legendarne mosty, zobacz monumentalny gmach Parlamentu, zamek królewski oraz urokliwą Wyspę Małgorzaty. Odkryj piękno miasta w świetle zachodzącego słońca i ciesz się wyjątkową atmosferą tej niezapomnianej wycieczki po wodach Dunaju.

Rejs po Dunaju - bilety i wycieczki | musement

Dzień 4

Ostatni dzień wycieczki to czas na spokojny powrót po intensywnym zwiedzaniu. Po wspaniałym śniadaniu w hotelu, zapraszamy do ostatnich zakupów pamiątek lub relaksu na spacer po okolicy. Następnie udajemy się w drogę powrotną, podziwiając raz jeszcze piękne krajobrazy i wspominając wszystkie niezapomniane chwile spędzone podczas tej wyjątkowej podróży. Planowany powrót około godziny 21:00.

Cena zawiera

 • Przejazd komfortowym autokarem na całej trasie
 • Usługa licencjonowanego przewodnika podczas zwiedzania
 • Opieka pilota na całej trasie
 • Zakwaterowanie w Hotelu*** w centrum Budapesztu
 • Wyżywienie: 2 x obiadokolacja, 3 x śniadanie w hotelowej restauracji
 • Ubezpieczenie NNW, KL
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • Opłaty drogowe, parkingowe, klimatyczne
 • Podatek Vat

Dodatkowo płatne

 • Łaźnie Széchenyi 29 euro
 • Muzeum marcepanu 2 euro
 • Wieczór regionalny 43 euro
 • Rejs statkiem z winem 29 euro

Dzień 1

00:00 Podstawienie autokaru na Placu Niepodległości w Łomży. Nocny przejazd autokarem.
13:00 Łaźnie Széchenyi.
17:00 Obiadokolacja regionalna w restauracji.
18:30 Zakwaterowanie w hotelu w centrum Budapesztu.

Dzień 2

08:30 Śniadanie w restauracji hotelowej.
10:00 Szentendre + „Peszt”
18:00 Wieczór regionalny. Czeka nas stół szwedzki w węgierskim wydaniu.
21:30 Powrót do hotelu.

Dzień 3

08:30 Śniadanie w restauracji hotelowej.
10:00 „Buda”
17:00 Obiadokolacja regionalna w restauracji.
18:00 Chwila odpoczynku w hotelu.
21:00 Rejs po Dunaju
22:30 Powrót do hotelu.

Dzień 4

08:00 Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie.
09:00 Wyjazd w drogę powrotną do Łomży. Postoje na posiłek we własnym zakresie.
21:00 Zakończenie wycieczki.