Opis oferty

Dzień 1

06:00 Podstawienie autokaru na Placu Niepodległości w Łomży. Przejazd z postojami w kierunku Krakowa.

Kraków— zwiedzanie z przewodnikiem największego średniowiecznego placu Europy. Do dziś na Rynku przetrwały usytuowane centralnie Sukiennice, malutki kościółek św. Wojciecha, samotna wieża wyburzonego w XIX w. ratusza i jeden z symboli Krakowa – kościół Mariacki, z charakterystycznymi strzelistymi wieżami i monumentalnym ołtarzem Wita Stwosza. Przejdziemy Drogą Królewską, która prowadzi od Barbakanu na Wawel, czyli wzgórze z dwoma zabytkowymi budowlami: Zamek Królewski oraz bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława. Wejdziemy dotknąć serca Dzwonu Zygmunta oraz zejdziemy do Grobów Królewskich.

W trakcie zwiedzania przerwa na posiłek/ kawę/ pamiątki.

 

16:00 Przejazd w kierunku Zakopanego.

19:00 Zakwaterowanie w pensjonacie „Świdrówka” w Zakopanem.

20:00 Obiadokolacja.

Dzień 2

08:00 Śniadanie w pensjonacie.

09:00 Spotkanie z przewodnikiem górskim. Instruktarz przed wejściem na górski szlak turystyczny.

Dolina Chochołowska

Z przewodniiem przejdziemy najdłuższą i największą doliną w polskich Tatrach (ok. 10 km długości). Jest to idealne miejsce na łagodne spacery z dziećmi lub osobami starszymi.  Dolina Chochołowska jest dostępna i atrakcyjna o każdej porze roku. Wiosną przyciąga licznych fotografów krokusów, a zimą narciarzy biegowych i turowych.

Polana Chochołowska widziana z podejśćia na Trzydniowiański Wierch
Trudności: brak trudności
Suma wzniesień: 
ok. 250 m
Długość trasy (w obie strony): ok. 15 km
Czas wyprawy: (sam przemarsz w obie strony):  3:30 h

Termy Chochołowskie

3 godzinny odpoczynek w Chochołowskich Termach. Każdy tu znajdzie moc atrakcji: gejzery, rwącą rzekę, sztuczną falę, stanowiska do hydromasażu oraz piaszczystą plażę i wodny plac zabaw na zewnątrz, w sezonie letnim. Ci, którzy wolą aktywny wypoczynek mogą zagrać w siatkówkę i koszykówkę wodną lub popływać w basenie sportowym. Na poszukiwaczy mocnych wrażeń czekają zjeżdżalnia z zapadnią oraz dwie zjeżdżalnie pontonowe. Na chwilę relaksu zapraszamy do tekstylnej sauny suchej lub Groty Solnej. Klienci w Chochołowskich Termach używają specjalnych zegarków, na które mogą nabijać transakcje, co ułatwia to korzystanie z punktów gastronomicznych.

Wypoczynek z dzieckiem w Chochołowskich Termach to moc radości i zabawy w basenach termalnych. Oferujemy plac zabaw w strefie malucha, zjeżdżalnie, brodziki, a nawet dziecięcą łaźnię. Dbamy o to, aby każdy poczuł się u nas komfortowo.

Przeciwskazania korzystania z basenów:
 • Niewydolność krążenia
 • Zaburzenia rozwojowe narządów rozrodczych
 • Przebyty zawał serca

18:30 Obiadokolacja w pensjonacie. Ognisko z kiełbaskami.

Dzień 3

07:00 Śniadanie w pensjonacie.  Spotkanie z przewodnikiem górskim.

08:00 Przejazd w kierunku Słowacji.

Jaksinia Bielańska

Wejdziemy do najpiękniejszej jaskini Słowacji. Zobaczymy naciekowe wodospady, pagodowe stalagmity, jeziorka oraz liczne formy jaskiniowych ozdób. Jednym z przystanków podczas trasy zwiedzania jest Śpiewalnia – Hudobná sieň, którą tak nazwano dzięki dźwiękom, jakie wydają kropelki spadającej wody na powierzchnię jeziorka. W tej sali, z powodu wyśmienitych warunków akustycznych, są organizowane koncerty muzyki poważnej.

Okrężna trasa turystyczna ma długość 1370 m, przewyższenie 125 m. Na trasie jest 860 schodów. Zwiedzanie zajmuje około 70 minut. Temperatura powietrza waha się od  5 do 6,3°C.

Jaskinia Bielańska

Wodospady Zimnej Wody

Wjedziemy kolejką szynową ze Starego Smokowca na Smokowieckie Siodełko (1285 m npm), skąd wejdziemy na łagodny szlak górski prowadzący do wodospadów. Przez Dolinę Zimnej Wody przepływa potok Zimna Woda, powstały na wysokości ok. 1300 m n.p.m. z połączenia Staroleśnego Potoku oraz Małej Zimnej Wody. Tuż poniżej miejsca połączenia, na progu doliny utworzyła się grupa wspomnianych we wstępie czterech wodospadów o stosownie dobranej nazwie – Wodospady Zimnej Wody. Występują one na długości ok. 1,5 km na wysokości od 1153 m do 1276 m n.p.m. i jako że są łatwo dostępne dla przeciętnego wycieczkowicza, to już w XIX wieku stały się jedną z większych atrakcji turystycznych w Tatrach.

Po zejściu ze szlaku czas na zakupy w lokalnym sklepie na Słowacji.

19:00 Obiadokolacja w pensjonacie.

Dzień 4

08:00 Śniadanie w pensjonacie. Wykwaterowanie.

Gubałówka

Koleją linowo-terenową wjedziemy na wzgórze Gubałówka (1120 m – do 1129 m) wznoszące się nad Zakopanem (w Paśmie Gubałowskim) i jedno z popularniejszych miejsc wśród turystów odwiedzających Podhale. Z grani rozciąga się wyjątkowo piękny widok na Tatry i leżące w dole Zakopane. Latem popularna jest zjeżdżalnia grawitacyjna oraz piaszczysta plaża. Poza tym są tu liczne bary, restauracje i punkty sprzedaży góralskich pamiątek. Koleje linowe | Polana Szymoszkowa - Zakopane

Stąd niebieskim szlakiem wędrujemy na zachód samym szczytem pasma Gubałowskiego (ok. 15 min). Idąc asfaltową szosą, otoczeni pięknymi widokami Tatr, dojdziemy do górnej stacji kolei linowej Szymoszkowa, którą zjedziemy w dół na wygodnych fotelach.

Krupówki

Czas na pamiątki z Zakopanego. Liczne stragany i sklepy z upominkami i regionalnymi potrawami nie pozwalają przejść obojętnie.

Krupówki wpisane do ewidencji zabytków. Co to oznacza dla ...

12:00 Wyjazd z Zakopanego w drogę powrotną. Przejazd z postojami.

21:00 Zakończenie wycieczki.

Cena zawiera

 • Przejazd autokarem na całej trasie
 • Usługa licencjonowanego przewodnika podczas zwiedzania
 • Opieka pilota na całej trasie
 • Zakwaterowanie w pensonacie, pok. 2 / 3 os.
 • 3 x Śniadanie
 • 3 x Obiadokolacja
 • Rezerwacja biletów
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN
 • Opłaty drogowe, parkingowe, podatek Vat

Dodatkowo płatne

 • Katedra Wawelska bilet normalny 17 PLN / bilet ulgowy 7 PLN
 • Wejście do TPN bilet normalny 6 PLN / ulgowy 3 PLN
 • Termy Chochołowskie bilet normalny 69 PLN / ulgowy 3-16 lat 55 PLN
 • Jaskinia Bielańska bilet normalny 9 € / ulgowy 4,5 €
 • Kolej szynowa w dwie strony bilet normalny 9 € / ulgowy 7 €
 • Kolej na Gubałówkę bilet normalny 16 PLN / ulgowy 14 PLN
 • Zjazd koleją do Doliny Szymoszkowej bilet normalny 19 PLN / ulgowy 16 PLN