Opis oferty

Zapraszamy Państwa na jednodniową wycieczkę do Łodzi, miasta czterech kultur, murali i kinematografii.

Muzeum Miasta Łodzi – Pałac rodziny Poznańskich. Spacer tematyczny prezentujący wnętrza Pałacu Izraela Poznańskiego oraz wystawy stałe związane z historią i kulturą Łodzi. W trakcie oprowadzania poznamy losy rodziny Poznańskich, sylwetki znanych łodzian, obiekty i miejsca ważne dla naszego miasta, a także dzieje narodzin przemysłowej metropolii.

Manufaktura – Spacer po Manufakturze to niepowtarzalna okazja do zwiedzenia imperium Izraela Poznańskiego i poznania historii fabrykanckiej Łodzi.

Ulica Piotrkowska – spacer rezprezentacyjną ulicą Łodzi, odwiedzimy wyjątkowe zakamarki ulicy Piotrkowskiej, poznając dzieje rodów fabrykanckich i perły architektury.

Muzeum Fabryki, Grupa Fabricum - firma zarządzająca

Muzeum Fabryki – zwiedzimy multimedialną wystawę,  prezentującą historię rodziny Poznańskich i ich fabryki ze szczególnym uwzględnieniem procesu produkcyjnego. Dowiemy się, w jaki sposób bawełna stawała się przędzą, jak zmienia się ona w tkaninę w trakcie prezentacji pracy XIX-wiecznych krosien.  Goście Muzeum mają również możliwość skorzystania z tarasu z widokiem na całą Manufakturę. Znajduje się na nim plansza, która wyjaśnia, jaką rolę w przeszłości pełniły widoczne budynki.

Orientarium – odwiedzimy najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które będzie można podziwiać w obiekcie.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany ceny, wraz ze zmianą cen paliw oraz inflacji.

Ceny biletów oraz program, z przyczyn nie zależnych od organizatora, mogą ulec zmianie!

Cena zawiera

  • Przejazd komfortowym autokarem na całej trasie
  • Usługa licencjonowanego przewodnika podczas zwiedzania
  • Opieka pilota na całej trasie
  • Ubezpieczenie NNW
  • Opłaty drogowe, parkingowe
  • Podatek Vat

Dodatkowo płatne

  • Muzeum Miasta Łodzi 18 zł / 12 zł
  • Orientarium 50 zł / 40 zł
  • Muzeum Fabryki 11 zł / 8 zł

06:30

Podstawienie autokaru na Placu Niepodległości w Łomży. Przejazd w kierunku Łodzi, ok. 280 km

11:00 - 17:30

Realizacj aprogramu zwiedzania, z czasem wolnym na posiłek we własnym zakresie.

18:00

Wyjazd w drogę powrotną.

22:00

Zakończenie wycieczki.