Opis oferty

08:00  Podstawienie autokaru na Placu Niepodległości w Łomży. Przejazd w kierunku Augustowa, ok. 100 km.

AUGUSTÓW

Spacer z pilotem po turystycznej stolicy Podlasia, uznanym za najmilsze miasto Polski. Zapraszamy Państwa na spacer po Porcie Żeglugi, w którym obejrzymy muzealia z zabytkową Barką, przedstawiające rozwój i historię Żeglugi na Kanale Augustowskim. Przejdziemy przez Rynek Zygmunta Augusta
z kolumną Zygmunta II Augusta oraz park z fontanną i bulwary.

REJS STATKIEM

Malownicza wycieczka jeziorami augustowskimi, najkrótszą żeglowną rzeką w Polsce Klonownicą, a tuż przed samą Studzieniczną statek pokonuje śluzę w Przewięzi.

SANKTUARIUM W STUDZIENICZNEJ

Niewielka wysepka z kaplicą zawierającą cudowną kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, pomnikiem Jana Pawła II schodzącego trapem na ląd, figurą Jana Nepomucena oraz studzienką; obecnie wysepka połączona groblą ze stałym lądem, na którym znajduje się parafialny kościół z wystrojem puszczańskim pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

GOLGOTA PUSZCZY AUGUSTOWSKIEJ

W Gibach znajduje się niewelkie wzgórze z krzyżem, ołtarzem i dużymi głazami, jest to miejsce upamiętniające ofiary Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku.

SEJNY

Odwiedzimy jedno z tzw. miast kresowych, w których panuje szeroko rozwinięta wielonarodowość i wielokulturowość. Do grup etnicznych zamieszkujących te tereny zalicza się m.in. Litwinów, Rosjan czy Białorusinów. Z tego powodu w Sejnach działa dziś Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z Litewskim Językiem Nauczania oraz konsulat Republiki Litewskiej. największe atrakcje tego uroczego miasteczka to: Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Sanktuarium Matki Boskiej Sejneńskiej), Klasztor Podominikański, pomnik Powstania Sejneńskiego, Biała Synagoga.

18:00 Wyjazd w drogę powrotną, ok.  150 km.

20:30  Zakończenie wycieczki.

Cena zawiera

  • Przejazd autokarem na całej trasie
  • Usługa licencjonowanego przewodnika podczas zwiedzania
  • Opieka pilota na całej trasie
  • Rezerwacje biletów
  • Ubezpieczenie NNW 10 000 PLN
  • Opłaty drogowe, parkingowe
  • Podatek Vat

Dodatkowo płatne

  • Bilet na Rejs: 40 zł/dorośli, 20 zł/dzieci i młodzież