Opis oferty

 

Dzień   TBILISI-ACHALCICHE- BATUMI-KUTAISI- UPLISCICHE-MCCHETA-TBILISI-KAZBEGI NOCLEGI
1 dzień: Przylot do Tbilisi. Zwiedzanie miasta Tbilisi
2 dzień: Tbilisi- Bordżomi-Chertwisi-Wardzia-Achalciche (HB) Achalciche
3 dzień: Achalciche-Batumi (HB) Batumi
4 dzień: Batumi (HB) Batumi
5 dzień: Batumi-Kutaisi-Gelati-Jaskinia Prometeusza (HB) Kutaisi
6 dzień: Kutaisi-Uplisciche-Mccheta-Tbilisi Tbilisi
7 dzień: Tbilisi-Ananuri-Gudauri-Kazbegi-Tbilisi (HB) Tbilisi
8 dzień: Transfer na lotnisko

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Cena zawiera

 • Transfery i transport zgodnie z programem/klimatyzowany autokar
 • Opieka pilota na całej trasie
 • Zakwaterowanie – w hotelach 3***/4****, pokoje 2/osobowe – 4 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Achalciche, 1 nocleg w Kutaisi, 2 noclegi w Batumi
 • Wyżywienie według programu – ŚNIADANIA –7, KOLACJE 7 ( w tym kolacja z winem – lampka bialego/lampka czerwonego - w tradycyjnej restauracji z pokazem gruzińskich tańców i programem folklorystycznym )
 • Bilety wstępu – dojazd kolejką linową do twierdzy Narikala, Uplisciche, Wardzia, Jaskinia Prometeusza, park Bordżomi
 • Samochody terenowe 4X4 w Stepancminda (Kazbegi)
 • 1 butelka wody(o,5l)/dziennie/osoba
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika na całej trasie
 • Zwyczajowe napiwki dla kierowcy i przewodnika
 • Ubezpieczenie UFG, NNW, KL
 • Opłaty drogowe, parkingowe, klimatyczne
 • Podatek Vat

Dodatkowo płatne

 • Bilet samolotowy
 • Pokój jednoosobowy dopłata 900,00 zł

1 dzień: PRZYLOT DO TBILISI.

Przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie: cerkiew Metechi z XIII w., tuż obok cerkwi, usytuowany jest pomnik założyciela miasta – króla Wachtanga Gorgasali. Przejazd kolejką linową na wzgórze miasta. Zwiedzimy: Twierdzę Narikala, a także wzgórze z Pomnikiem Matki Gruzji. Spacer do Abanotubani, tradycyjne łaźnie siarkowe. Zobaczymy cerkwi Sioni i Anczischati (VI – VII w.). Przejazd przez centrum miasta - Plac Wolności ze złotym pomnikiem św. Jerzego – patrona Gruzji i aleją S. Rustawelego. Na ulicy Rustaweli toczy się główny nurt życia miasta, to przy niej znajduje się wiele ważnych dla miasta budynków i urzędów….. Przy niej zebrały się wszystkie najważniejsze budynki, niezliczona ilość kafejek, sklepów z pamiątkami, straganików... Kolacja w tradycyjnej restauracji z pokazem gruzińskich tańców ludowych i śpiewów . Nocleg.

2 dzień: TBILISI-BORDZOMI-CHERTWISI-WARDZIA-ACHALCICHE

Po śniadaniu przejazd do Południowej Gruzji przez góry Małego Kaukazu i malownicze tereny górskie Meschetii do Bordżomi. Po przyjeździe do Bordżomi wizyta w parku zdrojowym i możliwość testowania słynnej wody mineralnej. Dalej przejazd do wydrążonego w skale, imponującego miasta-klasztoru Wardzia. Po drodze przystanek przy pochodzącej z X w twierdzy Chertwisi, gdzie według legendy dotarł Aleksander Macedoński. Wardzia była ważnym centrum religijno-politycznym, była twierdzą nie do zdobycia i miastem ukrytym w skałach. W mieście zainstalowano skomplikowany system nawodnień pobliskich pól uprawnych. Jedyny dostęp do klasztoru zapewniało kilka dobrze ukrytych tuneli blisko rzeki Mtkwari. Zniszczyło miasto trzęsienie ziemi w 1283 roku. Miasto częściowo odbudowano, ale przestało ono pełnić funkcje obronne, zostało już tylko klasztorem. Do kompletnego upadku skalnego miasta przyczynili się Persowie, szach Tachmasp w XVI wieku pokonał Gruzinów i splądrował klasztor. Przejazd do Achalciche na nocleg. Kolacja w hotelu.

3 dzień – ACHALCICHE-BATUMI

Po śniadaniu przejazd do Batumi. Batumi “Gruzińsky Singapur” najsłynniejszy kurort w Gruzji. Perełką tego nadmorskiego miasta jest jego wspaniały nadmorski park, ciągnący się wzdłuż całej północno-zachodniej części stolicy Adżarii. Krótki spacer po nadmorskim bulwarze, rzeźba Ali i Nino, wieża chachy, Latarnia morska, Wieża Alfabetu, Plac Agronautów z posągiem Medei, Zegar astronomiczny. Czas wolny. Zakwaterowanie. Kolacja w restauracji. Nocleg.

4 dzień: BATUMI

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny. Kolacja w hotelu.

5 dzień: BATUMI-KUTAISI-GELATI-JASKINIA PROMETEUSZA

Po śniadaniu przejazd do Kutaisi, które opisane zostało w mitologii greckiej jako miasto Ai w Kolchidzie. To z tym miejscem wiąże się opowieść o czarodziejce Medei i o wyprawie Jazona i Argonautów po złote runo, w postaci skóry baranka, który był symbolem władzy. Zwiedzanie położonego w malowniczym wąwozie, doskonale zachowanego średniowiecznego monastyru Gelati (na liście UNESCO) – niegdyś ważnego centrum kulturalnego, religijnego i naukowego, miejsca narodzin gruzińskiej myśli renesansowej. Zwiedzanie Jaskini Prometeusza. Udostępniona do zwiedzania trasa obejmuje 1420 metrów . Zachwyt wzbudzają tu formy naciekowe, które od stuleci pęcznieją pod wpływem wody o centymetr na każde 100 lat! Część jaskini zwiedzimy przepływając łódką (jeśli warunki pogodowe pozwolą). Kolacja w hotelu. Nocleg.

6 dzień: KUTAISI-UPLISCICHE-MCCHETA-TBILISI

Po śniadaniu wyjazd z Kutaisi i wizyta w skalnym mieście Uplisciche, jednej z pierwszych osad ludzkich na Kaukazie z I tys. p.n.e. Dawne świetne miasto wykute w skałach. Kiedyś tętniło tu życie i biło serce Gruzji. Wybór tego miejsca na pewno nie był przypadkowy. Góry, rzeka, przestrzeń, naturalne jaskinie i skała nadająca się do kucia. Miejsce strategiczne. Przejazd przez miasto Gori – rodzime miasto Juzefa Stalina. Wizyta w duchowym centrum gruzińskiego prawosławia, Mchcecie - starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Mccheta jest jednym z najstarszych miast Gruzji, położona na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych. Na miejscu zobaczymy wpisane na listę UNESCO: Monastyr Dżwari (VII w.) i katedrę Svetitskhoveli (XI w.), w której przechowywanych jest wiele skarbów wiary i m inn szaty Chrystusa. Czas wolny na zakupy na lokalnym bazarze. Przyjazd do Tbilisi. Kolacja w restauracji. Nocleg.

7 dzień: TBILISI- ANANURI-GUDAURI-KAZBEGI-TBILISI

Po śniadaniu przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Na północy Gruzji pomiędzy pięciotysięcznikami Wielkiego Kaukazu leży kraina pięknych widoków i niesamowitych górskich szczytów . Na trasie przystanek przy twierdzy Ananuri z XVII w ( w późnym średniowieczu mieściła się tutaj rezydencja książąt Aragvskich eristawów). Przekroczenie Przełęczy Krzyżowej – 2395 m n.p.m. Gruzińska Droga Wojenna prowadzi z Tbilisi przez Wielki Kaukaz aż do Władykaukazu, łącznie liczy 208 km. Przyjazd do Stepancminda (Kazbegi) – miasteczko jest najpopularniejszym celem wypraw na Gruzińskiej Drodze Wojennej. Wjazd jeep-ami do cerkwi Świętej Trójcy z XIV-w, położonej w pobliżu wioski Gergeti u stóp Góry Kazbek (5047m n.p.m.) na wysokości 2170 m n.p.m. Powrót do Tbilisi. Kolacja w restauracji. Nocleg.

8 dzień: TBILISI-TRANSFER NA LOTNISKO

Transfer na lotnisko.